iddaa cafe

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YAYINLARIMIZA WWW.SAHADANİDDAA.COM ADRESİNDE DEVAM EDİYORUZ WWW.SAHADANİDDAA.COM İDDAACILARIN YENİ ADRESİ

-------------8 MART PAZAR İSPANYA MAÇLARI YORUMLU ANALİZLİ-------------

kralexx
    kralexx
    Admin

-------------8 MART PAZAR İSPANYA MAÇLARI YORUMLU ANALİZLİ------------- Empty -------------8 MART PAZAR İSPANYA MAÇLARI YORUMLU ANALİZLİ-------------

Mesaj  kralexx Paz Mart 08, 2009 9:34 am

365 HUELVA - VALLADOLID (2) (2.90)

Recreativo Huelva son haftalarda istikrarsız bir görüntü çizse de, çıkışta oldukları bir gerçek. Önceki haftalara göre çok daha iyi oynuyorlar. Geçtiğimiz hafta Malaga karşısında ise maça kötü başlamalarına rağmen rakibin 10 kişi kalması, Huelva için büyük avantaj oldu. Özellikle ikinci yarıda etkili bir Huelva izledik. Attıkları 2 golün yanı sıra Vazquez’le 1 topları da direkten döndü. Malaga deplasmanında aldıkları bu anlamlı galibiyeti, bu hafta Valladolid önünde de sürdürmek isteyeceklerdir. Takımda defanstan Arzo ile ortasahadan Sisi dışında ciddi bir eksik yok. Konuk ekip Valladolid ise geçen haftanın flaş sonuçlarından birine imza attı. Valencia deplasmanında maça çok hızlı başlayan Valladolid, ilk yarıda çok etkili bir oyun ortaya koydu. İkinci yarıda ise oyundan biraz düştüler, fakat zorlu deplasmandan 3 puan çıkarmayı başardılar. Bu galibiyetle birlikte takıma ciddi bir moral geldi. Huelva karşısında yine savaşçı bir Valladolid bekliyorum.

Haftanın zorlu maçlarından biri olacak. Valladolid’in, deplasman maçlarında çok tehlikeli bir oyun yapısı var. Huelva deplasmanında Goitom ve Sesma gibi isimler, rakip kalede tehlikeli olabilir. Valladolid’e verilen 2.90’lık oranın, en azından sistem kuponlarda denenmesi taraftarıyım.

369 OSASUNA - SPORTING GIJON (1) (1.55)

Osasuna’yı bu sezon iç ve dış saha maçlarında ayrı takımlar olarak nitelendirebiliriz. Evinde oynadıkları maçlarda, çok etkili bir Osasuna oluyor. Deplasmanlarda ise son derecede vasat bir görüntüleri var. Bu sezon deplasmanda kazanamayan tek takım durumundalar. Geçtiğimiz hafta ise Santander deplasmanında çok şanslı bir beraberlik aldılar. Maçta genel olarak etkili oynayan ve üst üste pozisyonlar bulan taraf Santander’di. Fakat savunmanın bir anlık hatasını, Osasuna iyi değerlendirdi ve zorlu deplasmandan puan çıkarmayı başardı. Artık düşme potasından biran önce çıkmak zorundalar. Ligde 6 maçlık yenilmezlik serileri var. Bu hafta Sporting Gijon karşısında yine taraftar desteğiyle 3 puan çıkarma amacındalar. Sporting Gijon son haftalarda çok formsuz. Üst üste aldıkları mağlubiyetlerle düşme hattına yaklaştılar. Osasuna deplasmanında çıkaracakları 1 puan bile çok değerli. Bu nedenle önceliği savunmaya verip, kontrollü oynayacaklarını düşünüyorum.

Osasuna maçı kazandığı taktirde Sporting Gijon’un üzerine çıkacak. Haliyle düşme potasından da kurtulmuş olacak. Bu fırsatı tepeceklerini sanmıyorum. Osasuna, ateşli taraftarıyla kazanmaya yakın.

368 NUMANCIA-VALENCIA (1-0) (1.52)

Öncellikle Valencia cephesindeki sıkıntılardan bahsedelim. Yarasalarda maç öncesi hücumda çok önemli eksikler var. Geçtiğimiz hafta cezası nedeniyle forma giyemeyen David Villa, bu hafta da sakatlığı nedeniyle kadroya alınmadı. Takımda Villa’nın yanı sıra David Silva ve Morientes gibi önemli isimler de sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyecekler. Şuan takımda santrfor olarak oynayabilecek birtek Michel kaldı. Ama o da 20 yaşında ve çok tecrübesiz. Bu sezon Santander’le oynanan kupa maçı hariç, hiçbir maçta ilk 11 oynamadı. Villa, Silva ve Morientes gibi önemli eksikleri, Valencia’nın çok arayacağını düşünüyorum. Ev sahibi Numancia ise ligde son 7 maçını da kaybederek, son sıraya yerleşti. Takıma teknik direktör değişimi de bir şey getirmedi. Ama futbol anlamında, önceki haftalara nazaran daha iyi oynuyorlar. Bu hafta Valencia karşısında stad muhtemelen büyük ölçüde dolacak. Zaten iç sahada ateşli bir taraftar kitleleri var.

Zorlu maçta Numancia’nın maçtan en az 1 puan çıkaracağını düşünüyorum. Valencia’yı bu şekilde yakalamışken, iç sahada alınacak bir galibiyet takıma ilaç olur. Bu maçta ortasahada bazı eksikleri var, fakat herşeye rağmen Valencia’ya yenilmeyeceklerini düşünüyorum.

382 GETAFE - MALAGA (2-3 gol) (1.70)

Getafe geçtiğimiz hafta Almeria karşısında şanssız bir mağlubiyet aldı. Maça hızlı başlayarak skor üstünlüğünü yakalamışlardı, fakat Almeria’nın en etkili silahı olan Negredo’ya önlem alamadılar ve savunmada yapılan basit hatalarla maçı kaybettiler. Bu sezon üst sıralara bir türlü tırmanamadılar. Malaga ise İspanya’da sezonun flaş takımı. Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi; takımda müthiş bir disiplin var. Fakat geçen hafta Huelva karşısında çok agresif oynadılar. Maçın ilk yarısında Toribio’ni, rakibine dirsek atarak oyundan atıldı. Zaten bu dakikadan sonra oyunun hakimiyetini de kaybettiler. Fakat herşeye rağmen o maçı ölçü almak pek doğru olmaz. Bu hafta Getafe karşısında mücadeleci bir Malaga bekliyorum.

Gollü bir maç görebiliriz. İki takımın da gol bulabileceğini düşünüyorum. Zorlu maçta ‘üst’ bahsi yerine ‘2-3 gol’ tercihi değerlendirilebilir.

Forum Saati Çarş. Tem. 03, 2024 1:17 am