iddaa cafe

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YAYINLARIMIZA WWW.SAHADANİDDAA.COM ADRESİNDE DEVAM EDİYORUZ WWW.SAHADANİDDAA.COM İDDAACILARIN YENİ ADRESİ

------------8 MART TÜRKİYE SÜPER LİG MAÇLARI YORUMLU ANALİZLİ---------------

kralexx
    kralexx
    Admin

------------8 MART TÜRKİYE SÜPER LİG MAÇLARI YORUMLU ANALİZLİ--------------- Empty ------------8 MART TÜRKİYE SÜPER LİG MAÇLARI YORUMLU ANALİZLİ---------------

Mesaj  kralexx Paz Mart 08, 2009 9:31 am

303 GENÇLERBİRLİĞİ-ANKARAGÜCÜ (ALT) (1.70)

Kağıt üzeri deplasman gözükse de, Ankaragücü’nün Başkentte attığı gol sayısı sadece 8! Totaldeki 22 golün 14’ü rakip sahada kaydedilmiş. Son Hacettepe maçında da bu istatistik doğrulandı. 90 dakika rakibe hükmetmelerine karşın olacak pozisyonda değil de, olmayacak bir pozisyonda, oyunun son çeyreğine doğru De Nigris’in kafasından geldi gol. Zaten son dönemde atılan gollerin genelinde şans faktörünün payı büyüktü. Biraz dönelim geriye! Trabzon’a Barbaros’un, Antep’in kilidi açan frikik, Hacettepe’ye De Nigris’in golü! Demem o ki, aşırı stresten ötürü asıl arzu edilenler yapılamıyor saha içerisinde. Bu hafta da kupa dahil 21 maçta görev almış, önemli bir silah olan Barbaros cezalı. Şartlar da, takımların ligdeki konumları da klişe derbi yorumu yapmaya müsait gibi. G.Birliği’nin değişken performansına rağmen, önce beraberlik ve ALT!

304 KOCAELİSPOR-ESKİŞEHİRSPOR (1-0) (1.17)

İnanıyorum ki, tesadüf değil Kocaeli’nin ikinci yarıdaki çıkışı. Pili bitmiş, karnı tok oyunculardan sonra başarıya aç isimlerin bir araya getirilerek oluşturulan ekibin, tecrübesiz dahi olsa ilk yarıdaki Kocaeli’den daha kötü olmasına imkan olmadığını devre arasında söylemiştik. Çifte şans ile oranı düşürmemdeki esas neden ise yine bu sahada kaybedilen Kayseri maçıdır. İyi oyuna ve yakalanan pek çok pozisyona rağmen acemice yapılan bir penaltıyla, köşe vuruşundan gelen son dakika golüyle kaybedilmişti hatırlarsanız. Şimdi beklentiler arttı ve taraftar da bazı şeylere inandı. Bunun da getireceği psikolojik baskıdan ötürü olasılık dahilinde bir beraberlikten ötürü risk alamayacağım ben. Dışarıda sadece 1 kere kazanmış, Hacettepe’den bile 2 gol yemiş Eskişehir’e kaybedeceklerini sanmıyorum.

337 SİVASSPOR-ANKARASPOR (1) (1.30)

Ankara, bir süredir kazanamıyor. Özer sakat, Mehmet Çakır golü unuttu. Biraz Bilal’in gayreti var sadece. Ayrıca Ankara’yı yok edip, Ankaragücü efsanesini yeniden yaratma söylentileri de dillerde dolaşıyor, alınan neticelerde bunu fazlasıyla doğruluyor. Evinde henüz yenilgi dahi almamış Sivas’ı, böylesine karmaşık bir vaziyette olan Ankara karşısında da karşımıza almak delilik olur. Fenerbahçe maçları yaşandı bitti. Herkes gibi onların da hata yapma lüksleri var ve bugün yapılan o hataların telafi edilme zamanıdır.

374 KAYSERİSPOR-FENERBAHÇE (1-0) (1.57)

Esasında iddialıyım ama bunu dışarı yansıtıp, aksi bir netice sonrası boş yere açıklama yapma niyetinde de değilim. İddialı olduğum konu da Fenerbahçe’nin Sivas galibiyetinin altında, o güne mahsus farklı bir motivasyonun yattığıdır. Yani şu gün itibariyle devamlılığın olacağını sanmıyorum. Ayrıca daha bu takımı o görkemli galibiyetten sonra ilk kez dışarıda izleyeceğiz. Dolayısıyla şimdiden peşin yüküm vermek olmaz. Kaldı ki, Kayseri de haftalar sonra taraftarınının desteğini ilk kez kendi mekanında hissedecek. Sırf bu motivasyon unsuru bile, bundan önceki maçlardaki pasifliği yok etmeye yeter de artar.

Ertuğrul Sağlam döneminden beri 3 büyükler içerisinden Kayseri’den galip dönen olmadı. Fenerbahçe, benim gözümde halen kocaman bir soru işaretiyken ve üstelik bugüne kadarki deplasman karnesi vasatın da altındayken, yeni stadında sahne alacak Kayseri biraz daha şanslı gibi. Alternatif düşündüğüm seçenek ise 2.5 altı.

Forum Saati Çarş. Tem. 03, 2024 2:21 am